Mažųjų miestų panorama

Žvelgdami į miesto panoramą, ir lygindami ją su vaizdu prieš 10 metų, galime pastebėti kaip smarkiai pasikeitę yra mūsų miestai – juose “išdygo” aukšti dangoraižiai, nauji prekybos centrai, nauji modernūs būstai. Mūsų didieji miestai po truputį keičiasi, auga – ir tai yra žavu.
Visgi, mažesniųjų miestelių panorama šiandien dar nėra tiek pasikeitusi – čia rasime ir tas pačias parduotuvėles, tuos pačius administracinius, gyvenamuosius pastatus – miestelių vaizdas pernelyg nekinta. Galbūt dėl to atvykus čia galima pasijusti grįžus 10 metų atgal. Žinoma, dauguma teigia, jog nėra poreikio statyti naujus pastatus, ar atnaujinti senuosius – juk miesteliai nedideli, gyventojų čia nedaug – tad ir poreikio kažką keisti iš principo nėra.
Tačiau taip mąstantys klysta. Pažvelkime į Vakarų Europos šalių pavyzdį : kiekvienas net ir mažiausias miestelis, išlaikydamas savąją autentiką, siekia atsinaujinti, ar bent jau apsitvarkyti savo aplinką – retai kur pamatysite apleistus, apgruviusius pastatus, ko mūsų mažuosiuose miestuose tikrai netrūksta.
Iš tikrųjų, daugumai žmonių keliantis gyventi į į užmiesti, prasidėjo nauja statybų tendencija – užmiesčiuose statomi ne vien tik gyvenamieji namai, tačiau taip pat ir modernūs nauji daugiabučiai – ir juose parduodami butai tikrai turi paklausą. Žinoma, kol kas šios statybos vyksta šalia didžiųjų Lietuvos miestų. Tačiau galbūt ateityje ir mažųjų miestelių panoramą praturtins nauji pastatai, ir vietoj senųjų (dar sovietiniais metais statytų) daugiabučių, matysime modernius, savitus butus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *