Balkonų stiklinimas

Šiandien, kai daugelis daugiabučių gyventojų susirūpinę šilumos savo namuose taupymu, itin aktuali paslauga tapo balkonų stiklinimas. Teigiama, balkonu stiklinimas kainos [1] atžvilgiu labai pasiteisina, lyginant sutaupytą dėl sandaresnio balkono šilumą su nesumokėtais mokesčiais už šilumą, kuri šiandien gąsdina beveik visus, gyvenančius daugiabučiuose ar privačiuose namuose. Anksčiau balkonai buvo stiklinami savadarbiais dažytais mediniais rėmais, tačiau dabar populiariausi balkonų stiklinimo būdai yra balkonu stiklinimas plastikiniais langais arba aliuminio konstrukcijomis.

Plastikiniais langais

Tokiu būdu stiklinami balkonai tuo atveju, jei reikalinga tikrai šilta patalpa. Dažnai tokiu būdu stiklinami balkonai, kada norima padidinti buto plotą – tada išgriovus sieną ir apšiltinus balkono grindis, patalpa padidėja balkono plotu. Toks balkonu stiklinimas kaina primena plastikinius langus – paprastai tam naudojamas toks pat profilis, kaip ir langams, o jų kaina iškyla dėl tų pačių dalykų , kaip ir langų atveju – tam tikrų profilio spalvų, stiklo paketų ypatybių, langų atsidarymo krypčių, balkono konstrukcijos skaidymo, priešįsilaužiminės sistemos panaudojimą. Be abejo, kaip ir plastikinių langų atveju, balkonu stiklinimas kainos prasme nebus labai patrauklus, jei reikalingi specifiniai sprendimai – pavyzdžiui, kampinis arba užapvalintas stiklinimas.

Tokio stiklinimo būdo pliusai – šiluma, standartinis vaizdas, puiki garso izoliacija, o jei pasirinkti kokybiški profiliai – tai ir stabilumas, patvarumas, spalvų pasirinkimas, taigi platesnės pritaikymo prie individualaus buto interjero galimybės. Taip pat platesnis galimų variantų pasirinkimas – lygiai kaip ir renkantis langus, galima naudoti tonuotą stiklą, antirefleksines dangas, orlaides

Aliuminio konstrukcijomis

Labai dabar populiarus balkonu stiklinimas aliuminio konstrukcijomis kaina kiek pranašesnis už plastikinių langų konstrukciją, tačiau tik tuo atveju, kai lyginami panašios kokybės variantai. Šiandien toks balkonu stiklinimas kaune yra pakankamai populiarus tiek senuose daugiabučiuose, tiek juos renovuojant. Ši sistema paprastai puikiai atrodo ir individualių namų balkonuose bei lodžijose ar terasose.

Vienas didesnių tokio balkonų stiklinimo būdo pliusų – jo moderni ir nepretenzinga išvaizda – plonas į akis nekrintantis rėmas. Šilumos ir garso izoliacinėmis savybėmis tokia sistema pasižymės mažiau, negu plastikinių langų sistema įstiklintas balkonas, kadangi šiuo atveju nenaudojami stiklo paketai. Tačiau dizaino atžvilgiu ši sistema gerokai pranašesnė – ji ne tokia masyvi, o rėmeliai stilingi ir elegantiški. Žinovai rekomenduoja rinktis šią sistemą tuo atveju, kai šilumos išsaugojimas nėra svarbiausias, o norima kiek apsisaugoti nuo vėjų, išorės triukšmo. Dažnai balkonu stiklinimas aliuminio konstrukcijomis kaina būna pats palankiausias sprendimas. Daugelį gyventojų toks sprendimas tenkina ir dizaino ir praktiškumo prasme. Paprastai aliuminio konstrukcijose stiklas slankiojantis, o pageidaujant galima pritaikyti ir specialų tinklelį nuo uodų. Tokie tinkleliai aktualūs ne tik apsisaugoti nuo įkyrių vabzdžių, bet ir auginant namuose papūgėlę arba katę – augintinis balkone galės pakvėpuoti grynu oru, tačiau negalės pasprukti

Šiandien balkonų stiklinimo kainos kiek skiriasi didžiuosiuose miestuose ir šalies periferijoje. Paprastai balkonu stiklinimas vilniuje kainos prasme būna mažiau patrauklus, negu rajone, kita vertus, čia ir pasirinkimas paprastai būna didesnis. Vis populiarėjanti daugiabučių, o kartu ir balkonu renovacija leidžia balkoną įstiklinti pigiau, negu tai būtų daroma individualiai – perkant bet kokią paslaugą dideliais kiekiais, gaunama nuolaida. Koks būtų pasirinktas balkonų stiklinimo būdas, reikia pasakyti, kad po renovacijos ir viso namo balkonų įstiklinimo namo gyventojai paprastai pasijunta sutaupę. Esant šiltesniam būstui, žiemą užtenka mažesnio šildymo, dėl to sąskaitos už šiluma paprastai būna pateikiamos mažesnės. Taigi galima sakyti, kad viso namo balkonu stiklinimas kainos prasme atsiperka visiems namo gyventojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *